Презентація книги Сергія Жадана “Ворошиловград”

МА Арт-Вертеп та Координатор ГРАДу Андрій Денисенко представляють:

Презентація книги Сергія Жадана “Ворошиловград”

23 ВЕРЕСНЯ 18:00

Музей “Літературне Придніпров`я”, пр. Карла Маркса, 64

На відміну від своїх попередніх прозових книг, в новому романі автор звертається до цікавих історичних аспектів, пов`язаних із розвитком та функціонуванням джазу на Сході та Півдні України. Книга присвячена маловідомим сторінкам культурного становлення Ворошиловградщини та Донеччини й показує Донбас як батьківщину українського джазу та соулу в контексті духовного становлення неповторної донбаської ідентичності.
Життя в дорозі між двома державами спонукає до нових роздумів та нових книг. Щойнонаписаний роман під назвою “Ворошиловоград” – про життя людей, що живуть в інертних містечках східної України.
Це певна ландшафтна порожнеча, певні западини часу та простору, які треба чимось заповнити, де час зникає і виникають такі чорні діри. Власне про ці спроби заповнити ці чорні діри, ці спроби дослідити їх, власне і ця книга.
Одна з найбільших проблем української літератури це незасвоєність величезних территорій. Українські письменнихи традиційно бояться, чи не хочуть писати про Крим. Не пишуть про східну Україну. Про Харків також небагато написано, до речі.
В романі читач не знайде ані слова про політику, яка, на думку Жадана має стосуватися письменника тільки коли він оплачує комунальні послуги. До теперішньої влади як і до опозиції поет та прозаїк ставиться ворожо.

вхід вільний