Презентація книги “Павлоградське повстання 1930 р.”

6 квітня 2010 р. о 15.00 у Дніпропетровському історичному музеї ім. Д.І. Яворницького відбулась презентація книги “Павлоградське повстання 1930 р.: документи і матеріали”. У збірнику вперше в українській історіографії розкрито антирадянське повстання селян 1930 р. на Дніпропетровщині. Спогади очевидців та їхніх нащадків зібрані міжнародною організацією «Інститут Україніки», документи, які зберігаються в Галузевому державному архіві Служби безпеки України, свідчать про масовий опір селян України політиці колективізації, розкуркулення та хлібозаготівель. Показано роль ДПУ УСРР у придушенні збройного повстанського руху, що становив загрозу насадженню комуністичного режиму.
При написанні монографії були використані архівні документи та фотоматеріал з фондів Дніпропетровського національного історичного музею.