Україна – музейна Країна

Сьогодні в Україні нараховується близько п’яти тисяч різноманітних музеїв. Це найбільше у Світі. До прикладу в Німеччині є 3200 музеїв, у Британії – 2200, у Франції – 1900, в Італії – 1800. При цьому лише 470 українських музеїв знаходяться в державній та комунальній власності. У них зберігається майже 12 млн. музейних предметів державної частини музейного фонду України, проте експонується лише десята частина цього багатства. Напередодні міжнародного Дня музеїв (18 травня) Журнал “Музеї України” провів круглий стіл на тему ” Як створити та утримати музей”, головним питанням якого стала державна опіка над музеями України.
Учасниками обговорення були висунуті конкретні пропозиції щодо поліпшення державної опіки над музеями:
– ухвалення закону про недоторканність землі, приміщень і колекцій державних музеїв
– створення органу, який би займався розшуком і поверненням культурних цінностей України з-за кордону.
– вирішення проблеми поєднання державного й приватного музейництва
– створення державного музейного комітету.