Відкриття Військово-морського музею України

4 липня 2010 р. в рамках святкування дня військово-морського флоту України в м. Севастополі було відкрито Військово-морський музей України. Музей розміщується в історичній будівлі Михайлівської берегової казематної батареї, що є частиною легендарної Севастопольської фортеці, з якої починалася історія будівництва міста-фортеці Севастополя. З фортецею пов’язані відомі усьому світові імена О.В. Суворова, Ф.Ф. Ушакова, М.П. Лазарєва, П.С. Нахимова, М.І. Пірогова та ін.
У музеї представлена тематична експозиція “Героїчний Севастополь”, а також виставки з приватної колекції київського колекціонера і відомого мецената Олексія Шереметьєва, який також профінансував всі внутрішні і зовнішні ремонтні роботи в музеї.
У 30 експозиційних залах показано безліч різних видів уніформ, починаючи з XIX століття, різноманітна зброя, зразки народної символіки. Тут зібрані раритети, унікальні документи другої оборони Севастополя, флотські мундири. У залах відображені періоди Кримської війни і Першої світової війни, історія севастопольського гарнізону, військової артилерії, епоха Громадянської війни – трагічна евакуація з Криму Білої армії барона Врангеля, передвоєнний період і Велика Вітчизняна війна.
Посильну допомогу в створенні експозиції Військово-морського музею України надав науковий співробітник Дніпропетровського історичного музею, реконструктор Олександр Хоменко.