70-річчя поета-дисидента Івана Сокульського

13 липня 2010 р. в Дніпропетровській філармонії був проведений вечір, присвячений 70-річчю поета-дисидента Івана Григоровича Сокульського, життєвий і творчий шлях якого тісно пов’язаний з м. Дніпропетровськ. Так, у 1962 р. Іван Григорович вступив на українське відділення Дніпропетровського державного університету, а вже у 1966 р. був виключений з комсомолу за український націоналізм з формулюванням «за негідну поведінку». Влітку 1966 р., як один з авторів самвидавчого «Листи творчої молоді м. Дніпропетровська», Сокульський був арештований і засуджений до чотирьох з половиною років суворого режиму. З 1978 р. Сокульський – член Гельсінкської правозахисної групи. У березні 1980 р. його квартиру піддають обшуку, вилучають вірші і заарештовують. На цей раз Дніпропетровський обласний суд засудив його за статтею 62, ч. 2 «антирадянська пропаганда й агітація» і визначив покарання до 15 років позбавлення волі, як для «особливо небезпечного рецидивіста». З в’язниці Іван Григорович повернувся у 1988 р.
До проведення ювілейного вечора співробітники Музею «Літературне Придніпров’я» розробили сценарій, а провела вечір с.н.с. музею Світлана Миколаївна Мартинова.