Зустріч з київською поетесою Євгенією Чуприною

10-го вересня 2010 р. о 15-00 в музеї “Літературне Придніпров’я” (м. Дніпропетровськ, проспект Карла Маркса, 64) відбулась зустріч з київською письменницею і поетесою Євгенією Чуприною.

В даний час Є. Чуприна – секретар українського ПЕНа (див. нижче). Євгенія розповіла про нинішній стан справ у цій організації, про її перспективи.

Природно, прозвучали вірші та прозові фрагменти автора.

Євгенія Чуприна (народилася 24 липня 1971 року в Києві, УРСР) російський поет. Член Національної спілки письменників України та Національної спілки журналістів. Лауреат премії імені Володимира Короленка. Навчалася на філологічному факультеті Київського державного університету. Автор збірок поезій “Твори” (1997, 2000) і “Вид знизу” (2002), прозаїчного “Романа з пельменями” (2000, 2002). Твори друкувалися в альманахах “Узбережжя” (Філадельфія), “Сталкер” (Лос-Анджелес), журналах “Нева” (Петербург), “Веселка” (Київ), “СТИХ” (Дніпропетровськ). П’єса “Цвєтаєва Пастернак” ставилася в театрі-модерн “Сузір’я”, Київ. Вела авторські колонки в “EGO” “XXL”, “Жіночому журналі” та газеті “24”. Працювала заступником головного редактора чоловічого журналу “XXL”. Живе в Києві. Заміжня.

Про ПЕН-клуб

“ПЕН-клуб” (International PEN, PEN Club) – міжнародна неурядова організація, що об’єднує професійних письменників, редакторів і перекладачів. Був створений з метою сприяння дружбі та інтелектуальної співпраці письменників всього світу; акцентує увагу на ролі літератури в розвитку взаєморозуміння і світової культури; бореться за свободу слова; діє як потужна сила в захисті прав письменників, яких садять у в’язницю, а часом і вбивають за їх погляди. Це одна з найстаріших міжнародних організацій, яка бореться за права людини. Назва клубу – ПЕН – це абревіатура від англійських слів “Poets, Playwrights, Essayists and Novelists” – “поет”, “драматург”, “есеїст”, “новеліст”, які складаються в слово “пен” (pen) – авторучка. Тепер ПЕН включає письменників різних жанрів літератури, в тому числі істориків і журналістів. ПЕН-клуб є неполітичною, недержавною організацією, що перебуває в формальних консультаційних зв’язках з ЮНЕСКО і має спеціальний консультативний статус в Економічній і Соціальній Раді ООН. ПЕН-клуб засновано 5 жовтня 1921 в Лондоні за ініціативою англійської письменниці Кетрін Емі Доусон-Скотт і письменника Джона Голсуорсі, який став першим президентом клубу. Першими членами ПЕН-клубу були письменники Джозеф Конрад, Бернард Шоу, Герберт Уеллс. Президентами ПЕН-клубу були Моравіа Альберто, Генріх Белль, Артур Міллер, Маріо Варгас Льоса. Нинішнім президентом є Їржі Груша. Міжнародний Пен-клуб складається з 144 автономних національних Пен-центрів в 101 країні. Членство в ПЕН-клубі відкрито для всіх професійних письменників, незалежно від національності, мови, раси або віросповідання.

На зустрічі прозвучав музичний виступ ALLGHERDа.

Організатор – Олександр Мухарев

Вхід вільний!