Відкриття виставки одягу та предметів побуту запорозьких козаків

23 вересня 2010 року о 14.00 у меморіальному будинку-музеї академіка Дмитра Івановича Яворницького (пл. Шевченка, 5) відбулось відкриття виставки одягу та предметів побуту запорозьких козаків XVIII ст. “Козацька спадщина”. На виставці, яка присвячена 155-річному ювілею від дня народження Д.Я. Яворницького, представлено більше, ніж півсотні експонатів з унікальної колекції козацьких старожитностей Дніпропетровського національного історичного музею. Під час відкриття пролунав козацький марш. Виставкову залу будинку-музею прикрашали білі, червоні і рожеві троянди – улюблені квіти з власного саду господаря – Дмитра Яворницького. Відкривала виставку завідуюча відділом будинку-музею Яворницького Перкова Ангеліна Іванівна. Також з доповіддю виступила заступник директора музею з питань науки Валентина Михайлівна Бекетова. На відкритті виставки були присутні учні загальної середньоосвітньої школи № 67, яких привела до музею викладач історії, переможець конкурсу «Музейний вчитель року» Поліна Іванівна Попова. Серед присутніх були також завідуюча Центром української культури міського палацу дітей та юнацтва Бандур Валентина Іванівна, професор, викладач ДНУ та Університету внутрішніх справ Анатолій Михайлович Поповський, викладачі Аграрного і Гірничого університетів міста з кафедр історії України, журналісти міських газет «Зоря» та «Дніпро вечірній», представники міських телеканалів, директор творчих об’єднань Облрадіо Валентина Олександрівна Орлова, відомі колекціонери і краєзнавці Павло Моменко та Валентин Старостін, працівники Жовтневої районної адміністрації, Художнього музею та інших закладів культури міста Дніпропетровська. Першу екскурсію по виставці провід старший науковий співробітник музею Віктор Єкшов.

Всіх, хто цікавиться історією краю, нашим давнім козацькими корінням, щиро запрошуємо відвідати виставку!

Подивитись на інших сайтах: