Нагородження переможців в будинку-музеї Яворницького

В останній день вересня в меморіальному будинку-музеї Д.І. Яворницького відбулося свято «З любов’ю до України» − сумісний захід Центра української культури Міського палацу дітей та юнацтва (завідуюча В.І. Бандур) та будинку-музею (завідуюча А.І. Перкова). О 15-тій годині у вітальні будинку Яворницького зустрілися переможці конкурсів міської виставки «Пасхальні кольори» та всеукраїнської виставки «Знай і люби свій край».
Незважаючи на дощовий день, світла атмосфера меморіального будинку-музею Д.І. Яворницького подарувала гарний настрій переможцям міського та всеукраїнського конкурсів. Відвідувачів було так багато, що організатори приймали талановиту молодь, їхніх батьків, вчителів та вихователів в два заходи. Всього було нагороджено 151 переможця.
Захід розпочався виступом старшого наукового співробітника будинку-музею Я.П. Тимошенко. Вона привітала всіх гостей і розповіла про життя Дмитра Яворницького і його роль в розвитку історичних наук та культури України, про етнографічну діяльність вченого. Після цього завідуюча Центром української культури «Коло калинове» В.І. Бандур підвела підсумки проведення міської виставки «Пасхальні кольори». Кожен з переможців отримав грамоти від управління освіти та науки Дніпропетровської міської ради, а також святкові буклети, що присвячені виставці. В 2010 році це була четверта виставка дитячої творчості, на якій були представлені найкращі надбання юних майстрів з 15 напрямків народних ремесел. Наприкінці вручення дипломів В.І. Бандур подякувала всім талановитим дітям за творчі здобутки в народних мистецтвах, якими уславлюється наша область.
Грамоти переможцям всеукраїнської виставки «Знай і люби свій край» вручала заступник директора обласного дитячо-юнацького кіноцентру «Веснянка» О.М. Хоменко. Ольга Миколаївна подякувала педагогам та вихованцям і побажала неодмінних зустрічей на наступних обласних та всеукраїнських виставках. Вона оголосила про наступні обласні культурні заходи, у яких можна брати участь молодим талантам.
Також на заході виступила народний майстер Г.М. Хмель-Дунай. Вона наголосила на тому, що надбання української культури треба пропагувати, знайомити широку громадськість з тисячолітнім народним мистецтвом. Майстер запросила усіх відвідувачів до відділу мистецтв Обласної бібліотеки, де зараз проходить виставка виробів в техніках української вишивки (реконструйований та сучасний одяг, скатертини, серветки, рушники).
Наприкінці заходу наукові співробітники будинку-музею Д.І. Яворницького зробили для всіх відвідувачів подарунок – провели гостей по музею, розповідаючи про господаря «козацької оселі». В цьому році старовинному будинку виповнилося 105 років. Також відвідувачі побували на щойно відкритій в стінах будинку-музею виставці «Козацька спадщина» і побачили зразки козацького одягу та побутових речей запорозького козацтва ХVIII ст. День нагородження талановитих дітей завершився приємними враженнями.