Пропонуємо почитати на канікулах – Червоний Горицвіт

Квітка, що може змінити увесь світ на краще, виростає лише там, де є люди, здатні своєю любов’ю і душевним теплом обігріти і зберегти її тендітне життя. Полум’яний весняний горицвіт спалахнув на таємничому острові посеред пишного царського саду, оточений непрохідними хащами, темрявою і збайдужілістю спустошених страхами людських сердець. Віра і надія у велику силу любові відроджувати до життя спонукали його подати ледь чутний голос і бути почутим, засяяти від щастя і своїм сяйвом дістати самого неба. Колись його, юного царя, народженого для незрадливого кохання і щасливого життя у справедливому ним створеному світі, було підступно вбито його ж зброєю дружиною-зрадницею. Дух-охоронець роду зачарував юнака, рятуючи душу від забуття, а з пролитої крові виросла квітка – Червоний Горицвіт.

Довгі роки чекав він люблячу душу, яка б своїм вірним коханням повернула його до життя. І час настав. Його щиро покохала царівна, яка не піддалася почуттю страху, а маючи в душі любов до стражденного юнака стала боротися за його життя. Їй довелося покладатися тільки на власну сміливість, щоб здолати могутнє чаклунство. Під загрозою смерті вона рятує своє кохання і повертає до життя Червоного Горицвіта, який перетворюється у Червоного лицаря. Зразу ж все дивовижно змінюється на острові: дерева, кущі, трави стають розкішним лицарським замком, а сам острів розростається у величезне царство з великими містами та багатими селами. Поблагословившись у царя-батька всі роз’їхалися по цьому щасливому царству і стали жити там, де кому було треба.

Дійсно, світ, в якому ми живемо, може стати кращим, як у казці, коли кожен з нас особисто стане добрішим, коли люди знайдуть спільну мову, будуть прагнути до єдиної мети і сумісними зусиллями досягнуть цієї мети. Світ не можна, а треба починати покращувати з самого себе. Достатньо стати привітнішим, прагнути допомагати іншим, і він стане кращим хоча б для тих, кому ми допомагаємо. Лише одна посмішка, один добрий погляд – і людина поряд з вами буде зовсім іншої думки про оточуючий світ.

Казка – це омріяний світ, де можливо все, це особлива форма творчості, мислення, але саме вона через тисячі людських мрій веде у майбуття. Якщо хочеш змінити світ на краще спочатку зміни на краще себе. Прочитай казку Івана Манжури про чарівну квітку «Червоний Горицвіт», написану українським казкарем у 1880-90 рр. в Катеринославі.

Наталія Василенко, ст .н с. музею «Літературне Придніпров’я»

Читати:

  1. Іван Манжура. Червоний горицвіт. 2013. 54 с. ЧИТАТИ.

2. Іван Манжура. Три казки. 2018. C. 76-93.

http://www.naviky.dp.ua/nashi-vidannya/vidannya-2018-rik/tri-kazki-2018/