Музей задав “джазу”

Дніпропетровський національний історичний музей ім. Д.І. Яворницького продовжує “ходити” в люди. Після Dnepr Fashion Weekend та Book Space дійшла черга і до фестивалю “Джаз на Дніпрі”. В двох останніх заходах історичний музей брав участь вперше.

Міні-виставка “Музей про джаз” знаходилася на Монастирському острові 20-21 липня. Головна її мета – розповісти про розвиток джазу у нашому місті з 1930-х років по сьогодення. Автор ідеї – І. Задонцев, науковий співробітник музею. Виставка була присвячена пам’яті його діда Володимира Антоновича Задонцева, який був ініціатором проведення у Дніпрі лекцій про джаз та перших музичних фестивалів.

Сама виставка включала в себе інтер’єр радянської квартири 1970-1980-х рр. Де мешканці міста на програвачі слухали джазові композиції, а по радіо – передачі про джаз від “Голос Америки”. В ретро-куточку усі бажаючи мали змогу зробити фото на пам’ять.

За два дні виставку відвідало близько 500 чоловік, серед яких як представники міської влади, так і музиканти.

Це перша спроба. Тепер запрошуємо всіх небайдужих долучатися до формування музейної колекції з історії джазу, щоб поговорити про джаз у музею.