Кращі музейні події 2011 року

29 травня 2012 року, як повідомляє сайт Музейний простір України в Музеї книги і друкарства України відбулася урочиста церемонія нагородження переможців VІІ Всеукраїнської акції «Музейна подія року» та учасників Програми підтримки музейних працівників на 2012-2013 роки.
Організаторами цих подій є Міжнародний благодійний фонд «Україна 3000» та ГО «Український центр розвитку музейної справи». Партнерами Акції другій рік поспіль виступили Польський інститут у Києві та Асоціація благодійників України.
У заході взяли участь Голова Наглядової ради Міжнародного благодійного фонду «Україна 3000» пані Катерина Ющенко, заступник Міністра культури України Тимофій Кохан, директор Польського інституту в Києві Ярослав Годун, а також провідні музейні фахівці з різних регіонів України.

За рішенням експертної ради, матеріальна допомога у розмірі 4500 гривень у червні 2012 року призначена:

• Гладун Ользі, директору Черкаського обласного художнього музею
  • Шафрану Тарасу, Єпархіальний музей м. Трускавця, Львівська обл.

Ще 10 музейних працівників через свою активну музейну роботу були відзначені Експертною радою та отримали право на отримання разової заохочувальної матеріальної допомоги:

1. Баштова Людмила Станіславівна, Державний політехнічний музей НТУУ “КПІ”, м. Київ
  2. Дзвоник Надія Михайлівна, Музей народної архітектури та побуту у Львові
  3. Євсєєв Андрій Анатолійович, Феодосійський музей старожитностей
  4. Каськун Софія Володимирівна, Львівська національна галерея мистецтв, музей “Жовківський замок”
  5. Клименкова Антоніна Анатоліївна, Музей мініатюрної книги ім. В.О. Разумова, м. Горлівка Донецька обл.
  6. Міхно Олександр Петрович, Педагогічний музей України, м. Київ
  7. Нагорна Інна Євгеніївна, Літературний музей Уласа Самчука в Рівному
  8. Степанок Олена Валентинівна, Кіровоградський обласний художній музей
  9. Сосновська Тетяна Вікторівна, Літературно-меморіальний музей-квартира П.Г. Тичини, м. Київ
  10. Червоний Євген Вікторович, Державний природознавчий музей НАН України, м. Львів

27 музейних проектів, що відбулися протягом 2011 року, змагалися за звання кращих. Найдостойніші події обирали близько 80 експертів з усіх областей України.

ПЕРЕМОЖЦІ VІІ ВСЕУКРАЇНСЬКОЇ АКЦІЇ “МУЗЕЙНА ПОДІЯ РОКУ”:

• І місце – Міжнародна конференція «Громадська реформа музейного менеджменту та маркетингу в Україні» (МФ «Відродження», БФ «Розвиток України», ГО «Український центр розвитку музейної справи», Київ, 14–17 березня 2011 р.)
  • ІІ місце – III Всеукраїнський музейний фестиваль «Музеї України у всесвітньому культурному просторі» (Дніпропетровський національний історичний музей імені Д.І. Яворницького, 16–19 вересня 2012 р.)
  • ІІІ місце – Створення інтернет-порталу «Музейний простір Волині» (Волинський обласний краєзнавчий музей, м. Луцьк)

СПЕЦІАЛЬНІ ВІДЗНАКИ ОРГКОМІТЕТУ:

«Видання року»

• Книга «Терези долі Віктора Зарецького» (Автор: Олеся Авраменко. Київ, 2011)

«Інтерпретація та популяризація»

• Проект «Музейний здвиг: інтерпретація культурної спадщини України» (НЦНК «Музей Івана Гончара», лютий – жовтень 2011)

«Збереження музейних традицiй»

• Феодосійський музей старожитностей. Комплекс заходів з нагоди 200-річчя музею

«Iнновацiя року»

• Соціальний проект «Створимо Мистецький Арсенал разом!»

ВIДЗНАКА АСОЦIАЦIЇ БЛАГОДIЙНИКIВ УКРАIНИ “СЯЙВО ДОБРА”

• ІІІ Великодній благодійний аукціон, на якому зібрали 70 000 грн. для придбання обладнання для онко-гематологічного відділення Кіровоградської обласної дитячої лікарні (квітень 2011 р., Кіровоградський обласний художній музей, м. Кіровоград)