5 серпня – день пам’яті Д.І. Яворницького

5 серпня кожного року суспільство згадує про видатного українського вченого, дослідника історії запорозького козацтва, фундатора Дніпропетровського національного історичного музею, академіка Д.І. Яворницького. В 1940 р. він пішов з життя, не доживши до 85 років. Людина, яка створила для нас неповторний образ запорозького козацтва, зібрала унікальні козацькі реліквії і збагатила колекції свого «улюбленого дітища» – Музею, лишила величезний творчий спадок. Вже за життя вченого називали «живою легендою». Його справу продовжують сучасні вчені, краєзнавці, співробітники ДНІМ, дослідники минулого нашого краю.
У неділю, о 10-тій годині ранку біля пам’ятника на могилі Д.І. Яворницького відбудеться покладання квітів. В цей день, 5 серпня, меморіальний будинок-музей Д.І. Яворницького, в якому вчений жив з 1905 року, всім відвідувачам можна буде оглянути БЕЗКОШТОВНО.

Радимо також ознайомитися зі статтею В. Єкшова “Дмитрові пороги”.