Відродження традицій меценатства

З великою радістю повідомляємо громадськість про те, що стараннями наших давніх друзів, партнерів, меценатів продовжують поповнюватись музейні колекції і музейний бібліотечний фонд. Так, 19 жовтня 2010 р. під час відкриття виставки «Західноєвропейське малярство XVIII – XIX ст.» дніпропетровський підприємець і нумізмат, давній друг музею Дмитро Пікрл передав директору музею Капустіній Надії Іванівні ювілейну монету «125 років Національному технічному університету. Харківський політехнічний інститут». Нагадаємо, що за останні роки Дмитро Піркл передав до фондів Дніпропетровського історичного музею близько 100 рідкісних і ювілейних монет, переважна більшість яких вироблена з дорогоцінних металів. Окрім монети музею також був переданий унікальний атлас «Україна на стародавніх картах. Середина XVІІ – друга половина XVIIІ ст.», що включає репродукції західноєвропейських карт із зображенням території України. Три роки тому дніпропетровський колекціонер подарував музею більш раннє видання атласу «Україна на стародавніх картах. Кінець XV – перша половина XVII ст.». Альбоми, що продовжують започатковану в Україні традицію перевидання факсимільних картографічних творів і мають велике історичне та наукове значення, знайшли своє гідне місце в бібліотечному фонді. Адміністрація історичного музею від всього колективу висловлює щиру подяку Дмитру Пірклу і всім дарувальникам, завдяки яким збирається і зростає пам’ять про наше спільне минуле!