Грант на збереження культурної спадщини від Фонду Послів Сполучених Штатів Америки

Посольство Сполучених Штатів Америки в Києві оголошує конкурс для отримання фінансування від Американського посольського фонду зі збереження культурної спадщини. Фонд було засновано Управлінням освіти і культури Державного департаменту США у 2001 році. Метою Фонду є вияв поваги США до культури інших країн та допомога у збереженні культурної спадщини. За роки свого існування Американський посольський фонд зі збереження культурної спадщини надав фінансову допомогу понад 640 проектам із понад 100 країн світу.

У конкурсі можуть брати участь кваліфіковані установи. За визначенням Фонду це зареєстровані відповідальні неурядові організації, музеї, керівні заклади культури чи подібні інституції, які можуть довести наявність необхідного досвіду та спроможність здійснювати проекти зі збереження культурної спадщини.

Фонд надає перевагу проектам, що відповідають його вимогам та дотримуються міжнародних стандартів збереження культурної спадщини.

Фонд розглядатиме пропозиції із наступних трьох категорій:

Пам’ятки культури

Сюди можуть входити (але не обов’язково тільки вони) історичні будівлі та об’єкти:

• Реставрація історичної будівлі.
  • Збереження археологічного об’єкта.
  • Документація щодо пам’яток регіону, складена з метою їх збереження.

Музейні експонати і колекції

Сюди можуть входити археологічні та етнографічні об’єкти, картини, скульптури, рукописи, колекції фотографій та фільмів:

• Робота, спрямована на збереження експоната чи колекції експонатів.
  • Визначення потреб та стратегій, спрямованих на покращання умов збереження колекції.
  • Створення необхідних умов і належного середовища для безпечного зберігання чи показу колекцій.
  • Спеціальне навчання з питань збереження колекцій і догляду за ними.

Форми виразу традиційної культури

Сюди можуть входити традиційна музика, обряди, знання, мови, танці та ремесла:

• Документування та аудіовізуальний запис форм традиційної музики чи танцю з метою збереження та розповсюдження.
  • Підтримка навчання в галузі збереження традиційних мистецтв або ремесел, які перебувають під загрозою зникнення.

Більш детально з умовами конкурсу можна ознайомитись на сайті “Музейний Простір України”