Археологічний сезон триває!

30 листопада 2010 співробітники Дніпропетровського національного історичного музею ім. Д.І. Яворницького здійснили вивезення кам’яної стели епохи енеоліту (мідно-кам’яний вік, IV-III тис. д.н.е.) з берегів Каховського водосховища (Томаківський район). Стела була знайдена у посадці на околиці орного поля близько 3 років тому місцевими жителями. В епоху енеоліту з’являється обряд курганних поховань, який набув особливого поширення в степовій частині Європи. Кам’яні антропоморфні (людиноподібні) «боввани» розглядалися людьми як ідоли-обереги і висікалися в основному нащадками індо-іранців. Однією з найвідоміших подібних стел в світі на сьогоднішній день є Керносівський ідол, представлений в експозиції Дніпропетровського національного історичного музею. Усього в колекції музею зберігаються 11 стел епохи енеоліту. Остання знахідка, ймовірно, буде розміщена в експозиції для огляду відвідувачами. У плани археологів також входить привіз нових статуй до кінця поточного 2010 року. Нагадаємо, що зовсім недавно колекція кам’яної пластики музею – одна з найкращих у Європі – поповнилась новою скіфською статуєю, яка була встановлена поблизу будівлі музею (пр. К. Маркса, 16).