17 обєктам культурних пам’яток Дніпропетровська присвоєно охоронні номери

Як повідомляє ІА РИЦ: у 2010 році 17 об’єктів культурної спадщини Дніпропетровська були занесені до державного реєстру нерухомих пам’яток України. Серед них 12 об’єктів архітектури і 5 об’єктів монументального мистецтва. Усім цим об’єктам присвоєні охоронні номери і вони визначені в категорію «Пам’ятник місцевого значення».

Зокрема, у Жовтневому районі до державного Реєстру нерухомих пам’яток України занесено будівлі з історичними назвами:

• “Житловий будинок” і “Корпус навчального закладу” по вул. 8 Березня, 19;
  • будівля з історичною назвою “Прибутковий будинок” по вул. Барикадна, 2 корпус 1;
  • будинок «Будинок Пчолкіна» по вул. Дем’яна Бєдного, 5;
  • будинок “Будівля окружного суду” по пр. Карла Маркса, 38
  • пам’ятник М. Гоголю по пр. Карла Маркса.

У Бабушкінському районі до реєстру внесли 7 об’єктів культурної спадщини:

• будівля з історичною назвою «Готель Асторія» по пр. Карла Маркса, 66;
  • «Житловий будинок з магазином» по вул. Короленка, 2-б;
  • адміністративна будівля Управління Національного банку України в Дніпропетровській області з історичною назвою «Будинок Катеринославського відділення Санкт-Петербурзького комерційного банку» по вул. Леніна, 13,
  • «Прибутковий будинок з друкарнею» по вул. Харківській, 3;
  • будівля з історичною назвою «Прибутковий будинок» по вул. Харківській, 6;
  • будинок «Особняк» по вул. Челюскіна, 8
  • будівля з однойменною назвою по вул. Ширшова, 14

У Кіровському районі три об’єкти занесені до Державного реєстру нерухомих пам’яток України. Ця будівля з історичною назвою:

• «Ломбард» по вул. Чкалова, 27,
  • пам’ятник А. Горькому на розі пр. Карла Маркса та вул. Горького,
  • пам’ятник Г. Петровському на пл. Петровського.

У Червоногвардійському та Амур-Нижньодніпровському по одному об’єкту – пам’ятник Пушкіну по пр. Пушкіна, 71 і пам’ятник членам Амур-Нижньодніпровської підпільної комсомольсько-молодіжної організації по пр. Воронцова біля клубу заводу ім. Комінтерну відповідно.