Міський конкурс “Сузір’я муз Дніпропетровська”

За підтримки міського голови І.І. Куліченка Дніпропетровська міська рада, виконавчий комітет та управління культури і мистецтв 24 березня 2011 року у приміщенні драматичного театру ім. Т.Г. Шевченка провели церемонію нагородження переможців міського конкурсу «Сузір’я муз Дніпропетровська».

Конкурс засновано з 2011 року з метою відзначення видатних чи значних досягнень у галузі культури міста окремих особистостей, колективів та закладів, які своєю творчістю і діяльністю сприяють розвитку культури та мистецтв Дніпропетровська.
Організатори конкурсу управління культури та мистецтв Дніпропетровської міської ради.
Завдання міського конкурсу є щорічне підведення підсумків роботи за окремими номінаціями у галузі культури до галузевого свята – Всеукраїнського дня працівників культури і аматорів народного мистецтва.

У конкурсі взяли участь 157 претендентів у 16 конкурсних номінаціях. Переможцями стали Валентин Галушко, ансамбль скрипалів «Vivat, musik», дитяча музична школа № 6, дитячий спектакль «Коза-дереза», бібліотечний проект «За тебе кращої не знаю, Дніпропетровщино моя», міжнародний фестиваль «Щасливе дитинство», фольклорно-обрядовий театр «Родослав», дитячий зразковий театр-балет на льоду «Кристал», розважальна програма «Співай зі мною», дитячий письменник Юрій Лігун, видання «Козацька старшина гетьманської України», засновник благодійного фонду Олексій Лазько, кращий дебютант Дмитро Омельченко, найпопулярніша вистава академічного театру російської драми ім. О.М.Горького «Мир дому твоєму» за мотивами твору Шолом-Алейхема «Письма Тевье-молочника», опера під відкритим небом “Кармен”.

Дніпропетровський національний історичний музей ім. Д.І. Яворницького взяв участь у трьох номінаціях:

• Краща виставка року (виставка для сліпих та слабозрячих “Заняття давньої людини” та виставка “Невтомний збирач старовини”, до 150-річчя від дня народження Д.І. Яворницького),
  • Кращий культурно-просвітницький захід (музейне свято просто неба “Чисті джерела”)
  • Меценат культури (приватні підприємці Піркл Дмитро та Лук’янов Ігор)

І спільно з видавництвом Герда та Інститутом Україніки – Краще видання року (колекція листівок “Дніпропетровськ через 100 років” та Летопись Екатеринославской ученой архивной комиссии).

Історичний музей переміг лише в одній номінації – Краща виставка року: виставка “Заняття давньої людини”. Була створена з метою надання людям з вадами зору вільного доступу до музейної колекції та покликана нагадати повноцінним відвідувачам про проблеми інвалідів у суспільстві.

KPICASA_GALLERY(vllNEL)