З любов’ю до історії краю

Багато років з археологами Дніпропетровського історичного музею ім. Д.І. Яворницького співпрацює краєзнавець і любитель історії, Ігор Миколайович Дубачинський, житель села Новокиївка Томаківського району. Ігор закінчив гірське училище в Марганці, сьогодні працює в одному з місцевих гірничо-збагачувальних комбінатів. З раннього дитинства він цікавився історією свого козацького краю, багато мандрував вздовж берегів Каховки, збираючи предмети, в яких збереглася пам’ять про минуле. Через багато років Ігорю вдалося зібрати цікаву колекцію козацьких старожитностей. Він неодноразово брав активну участь в археологічних експедиціях, організованих музеєм, вказав місцезнаходження багатьох історико-археологічних пам’яток регіону. Завдяки відомостям Ігоря Дубачинського колекція кам’яної пластики Дніпропетровського національного історичного музею нещодавно поповнилася новою кам’яною стелою IV-III тис. д.н.е., привезеною співробітниками з берегів Каховського водосховища. Сам Ігор глибоко переконаний, що «всі речі, наділені історико-культурною цінністю, обов’язково, мають зберігатися і демонструватися в музеях». Підтверджуючи свої слова, любитель історії нещодавно передав до музею нові цікаві предмети, серед яких: козацька залізна пряжка XVI-XVII ст., пряслиця І тис. д.н.е., крем’яні ножевидні пластини епохи Енеоліту, давньогрецькі вотивні пластини із зображенням листя і тварин, бронзове кільце та ін. Адміністрація Дніпропетровського національного історичного музею в особі всіх співробітників висловлює щиру вдячність Ігорю Миколайовичу Дубачинському за багаторічну співпрацю і любов до історії свого краю.