Онук дніпропетровського підпільника передав до музею архівні документи

6 квітня 2011 р. до наукової частини Дніпропетровського національного історичного музею звернулася людина, якій вдалося знайти інформацію про свого діда, що перебував під час Великої вітчизняної війни у німецькому концентраційному таборі «Бухенвальд». Онук загиблого повідомив, що після подачі офіційного листа, вдалося навіть отримати особисті речі діда, Івана Жигая (1901 року народження). Іван Жигай брав участь у підпільному русі на Дніпропетровщині. Згідно з даними архівної довідки, Жигай І.І. значився членом підпільної партійної організації Васильківського району Дніпропетровської області. У 1943 році був заарештований німцями і вивезений у Німеччину. Відвідувач музею передав деякі архівні документи (серед яких є списки вивезених у серпні 1943 р. в германію жителів Дніпропетровської області) і обіцяв активно сприяти всім, хто шукає своїх родичів і близьких (Email: [email protected]).

З копіями наданих документів можна ознайомитись на музейному форумі.