Шевченківській премії – 50 років!

20 травня 2011 р. виповнюється 50 років від дня заснування Республіканської премії імені Т.Г.Шевченка, яка сьогодні має назву Національна премія імені Тараса Шевченка. Нею нагороджують письменників, журналістів, літературознавців, діячів образотворчого, музичного, театрального, кінематографічного мистецтва, архітекторів (до 1988 р.).  За роки існування премії було 614 лауреатів, серед них 45 митців від Дніпропетровської області. 9 березня кожного року Україна узнає про нових лауреатів. В 1979 р. Шевченківською премією була нагороджена і творча група (7 осіб – музейні працівники, архітектор, художники-баталісти, художники-оформлювачі) за реконструкцію Дніпропетровського історичного музею імені Д.І.Яворницького (створення діорами «Битва за Дніпро» і оформлення нової експозиції музею). А саме: Ватченко Г.Ф. і Прокудо В.С., Зуєв В.О., Бут М.Я. і Овечкін М.В., Коротков В.І. і Ривін В.Л.

Лауреати Шевченківської премії від Дніпропетровської області (до 50-річчя заснування Національної премії імені Т. Шевченка)