Національний фотоконкурс “Гончарні ВІЗІЇ країни” (2011)

2-й Національний фотоконкурс «Гончарні ВІЗІЇ країни» – мистецька акція національного масштабу.

Фотоконкурс проводиться в рамках ІIІ Тижня Національного Гончарного Здвиження в Опішному «ЗДВИГ-2011».
Організатори Фотоконкурсу: Міністерство культури України, Національний музей-заповідник українського гончарства в Опішному, Національна академія наук України, Інститут керамології – відділення Інституту народознавства НАН України, Національна спілка фотохудожників України, Національна спілка художників України, Українське керамічне товариство, Президентський фонд Леоніда Кучми «Україна».
Фотоконкурс проводиться під загальним патронатом Національної спілки фотохудожників України.
Метою Фотоконкурсу є виявлення й показ краси гончарства через художню фотографію на гончарну тематику, визначення кращих фоторобіт, популяризація творчості фотохудожників та їхніх творів, заохочення професійного й творчого зростання учасників фотоконкурсу.

Основними завданнями Фотоконкурсу є:

• творче змагання між фотографами;
  • розвиток української фотографії;
  • обмін досвідом роботи, професійне зростання й творче спілкування фотографів;
  • популяризація гончарства через художню й документальну фотографію;
  • заохочення фотографів до створення фоторобіт на тему гончарства;
  • формування фотоколекції Національного музею-заповідника українського гончарства в Опішному.

11 своїх робіт на виставці представив і Дніпропетровський національний історичний музей (4 – академічна кераміка та 7 – етнографічна кераміка).