Музей В.В.Щербицького у Верхньодніпровську

У місті Верхньодніпровську на базі Народного музею історії Верхньодніпровського району місцевою владою за сприяння народного депутата України (Партія Регіонів) Сергія Михайловича Глазунова створюється музей, присвячений життю і діяльності земляка, видатного державного діяча Володимира Васильовича Щербицького (1918-1989). На батьківщині, де Щербицький народився і виріс, добре пам’ятають родину Щербицьких. У 2003 р. в місцевому краєзнавчому музеї було відкрито зал пам’яті В.В.Щербицького, в якому представлені цінні речі з родини, фотографії і документи, живописний портрет Т.Г.Шевченка (невідомого художника), який був сімейною реліквією. У 2006 р. зал-виставку поповнено новими матеріалами, подарованими дружиною Щербицького – Радою Гаврилівною, його друзями і колегами. В Києві існує Благодійний фонд “Українська державність” ім. В.В.Щербицького, який всіляко допомагає Верхньодніпровському музею зберігати пам’ять про видатних земляків.

Закликаємо всіх небайдужих до збереження нашої історії долучитися до створення музею В.В.Щербицького, передавши в музей фотографії, документи, речі, пов’язані з життям і діяльністю нашого земляка. Дніпропетровський національний історичний музей ім. Д.І.Яворницького, зі свого боку, надасть Верхньодніпровську допомогу у створенні нового музею.