Фестиваль розпочато!

Заїзд та реєстрація учасників:

Дніпропетровськ 14-15 вересня 2011 р. гостинно зустрічає учасників ІІІ-го музейного фестивалю.
Розпочали заїзд на фестиваль музеї, які подали заявки на конкурс «Мистецтво музейної експозиції» (міні-виставки) – 50.
Першими з учасників фестивалю зареєструвались в оргкомітеті кияни – Національний музей літератури (Оксана та Юрій Деркачі). Дружно приїхали на фестиваль 14 вересня львівські музеї – історичний та історії релігії; донецькі, запорізькі, закарпатський музей – c. Буштино, краматорський, горлівський, маріупольський, стаханівський, шепетівський музеї.

Робота Журі:

Журі фестивалю розпочало свою роботу ще 8-13 вересня. Серед члені Журі є представники м. Дніпропетровська. Зокрема, директор видавництва «Герда» Ольга Вінниченко детально ознайомилась з конкурсними музейними виданнями, які заздалегідь були надіслані до Оргкомітету фестивалю. Це майже 160 різноманітних каталогів, альбомів, книг та буклетів.
14 вересня заїхали члени Журі з Вінниці, Києва, Харкова, Сум, і об 11:00 відбулось перше засідання експертів фестивальних конкурсів. Оцінювання розпочалося з музейних видань, потім – програм промоушену (65). Оцінювання міні-виставок відбудеться 16-17 вересня. 16 вересня – огляд всіх виставок членами Журі (46 конкурсних), 17 вересня – презентація кожної виставки.

Монтаж виставок:

Слід зазначити, що найперша виставка, яка була оформлена вже 8 вересня, це виставка з м. Дніпродзержинська – Народного музею історії ВАТ «Дніпровський металургійний комбінат» – «В окупованому Дніпродзержинську. 1941-1943 рр. (до 70-річчя початку Великої Вітчизняної війни)». Вона експонується у виставковому залі діорами. 13 вересня заїхали виставки з Павлоградського краєзнавчого музею, Музею історії самоврядування Дніпропетровщини, Дніпропетровського художнього музею та музею історії академії будівництва та архітектури (м. Дніпропетровськ).
14 вересня, о 9:30 ранку розпочали монтаж виставки Національний музей літератури (м. Київ). Всього на фестивалі експонується 50 виставок, з них 46 конкурсних. У виставкових залах історичного музею розташовані виставки, присвячені сакральним аспектам о. Хортиця, кам’яним статуям українського степу, міському голові м. Павлограда, епістолярній спадщині Дмитра Яворницького (пошта в житті вченого), вимірювальним приладам ХУІ-ХУІІ ст., релігійним пам’яткам Нікопольщини та Львова, історії книги в Україні – Острог, Рівне, Горлівка; етнографії різних регіонів країни, образотворчому мистецтву Дніпропетровщини, Донеччини, Кіровоградщини, життю та творчості Прокоф’єва, Грушевського, Лукаша, Оссовського, Андієвської та інші.