Нові музейні надходження

20 грудня 2011 року під час відкриття виставки з фондів Дніпропетровського національного історичного музею ім. Д.І. Яворницкього «Речі, повернені до життя» (до 80-річчя Дніпропетровської області) наші давні друзі передали до фондів музею два нових предмети.

2gz7pqek.jpg

Колекціонер та підприємець Дніпропетровська, який за останні роки передав до музею близько 200 унікальних історичних пам’яток, Дмитро Олександрович Піркл подарував монету НБУ «Дніпрова чайка» (номіналом в 5 гривень). Монета присвячена 150-річчю від дня народження української письменниці – Людмили Олексіївни Василевської, що написала велику кількість оповідань і віршів, а також створила лібрето багатьох дитячих опер, зокрема “Коза-дереза”, “Пан Коцький”, “Зима і весна”.

Міський краєзнавець, Валентин Сергійович Старостін, разом з Дніпропетровською обласною організацією Всеукраїнської спілки краєзнавців, передали до фондів музею фотографію “8-й випуск абітурієнтів Павлоградської чоловічої гімназії. 1902 р.”.
Саме ця гімназія дала путівку у життя: народному артисту СРСР, головному режисеру театру ім. Вахтангова Б.Є. Захавє, конструктору важких танків Ж.Я. Котіну, фізику-ядернику К.Д. Синельникову, архітекторові Я.Г. Черніхову, художникам А.Л. Старчевському і Л. Смоленському, генерал-майору, Герою Радянського Союзу В. А. Горішньому.

Адміністрація Дніпропетровського історичного музею висловлює щиру вдячність нашим дарувальникам і бажає їм наснаги і творчої вдачі.