“Пошук-Дніпро” передав історичному музею експонати часів ВВВ

20 березня 2012 року в 11:00 вперше в незалежній Україні пошуковики ІПО «Пошук-Дніпро» передали Дніпропетровському національному історичному музею понад 1000 експонатів часів ВВВ.
Всі знахідки були зроблені протягом пошукового сезону 2011 року силами 8 пошукових груп Дніпропетровської та Криворізької філій ІПО «Пошук-Дніпро». Основні роботи велися на території Верхньодніпровського, Солонянського, Софіївського, Криворізького, Криничанського районів.
Серед експонатів, які займуть місце в експозиції історичного музею – фрагменти радянської і німецької стрілецької та холодної зброї, фрагменти спорядження солдат обох армій, різновиди радянських і німецьких гільз, фрагменти мін, снарядів, гранат та іншого озброєння і оснащення двох армій. За словами пошуковців, все це – типове озброєння радянської та німецької армій, яке використовувалося під час Великої Вітчизняної війни.
Особливу цінність представляють дійсно унікальні знахідки – особисті речі солдат, які брали участь у визволенні Дніпропетровщини та форсуванні Дніпра. Це, зокрема, особисті речі гвардії рядових Бородіна та Кошкіна – двох друзів, які служили в 11-й розвідроті 10-й повітряно-десантної дивізії. Обидва вони з 1943 року числилися зниклими без вісті. Як тепер з’ясувалося, обидва товариша загинули при звільненні Дніпропетровщини. Їх останки, так само як і особисті речі з власноручними написами загиблих, були знайдені у Верхньодніпровському районі. В даний момент пошуковики намагаються знайти родичів загиблих. Поки відомо лише, що вони родом з Росії.
В експозиції також будуть представлені особисті речі невідомого артилериста, який ймовірно був годинникарем – серед його речей знайшли лупу, викрутку, фрагменти годин. Його ім’я, на жаль, поки встановити не вдалося, робота триває. А от особистість гвардії рядового Євтушенко Миколи Прокоповича встановили по знайденому поруч із загиблим фрагменту ременя і пряжці. Пошукачам вдалося встановити, що загиблий – рядовий Євтушенко 1922 року народження – уродженець Роговського району Краснодарського краю Росії, останнє місце служби 10-та повітряно-десантна дивізія, з 1943 року числився зниклим без вісті. Родичі рядового Євтушенко вже знайдені, вони навіть передали до Дніпропетровська його фото. Пошуковики планують запросити їх на церемонію перепоховання останків загиблих.
Ще одна унікальна знахідка – щиток протитанкової гармати, подарованої у 1942 році комсомольцями Мотовіліхінського заводу 16-ї артилерійської батареї. Це знаряддя брало участь в боях при форсуванні Дніпра та визволенні Дніпропетровщини. На щитку залишилися фрагменти напису: «Подарунок бійцям Північно-Західного фронту від комсомольців і молоді Молотовської області» (нині Пермська область Росії).