Міський конкурс «Сузір’я муз Дніпропетровська» – 2012

За підтримки міського голови І.І. Куліченка Дніпропетровська міська рада, виконавчий комітет та управління культури і мистецтв 26 березня 2012 року у приміщенні драматичного театру ім. Т.Г. Шевченка провели церемонію нагородження переможців міського конкурсу «Сузір’я муз Дніпропетровська».

Конкурс засновано з 2011 року з метою відзначення видатних чи значних досягнень у галузі культури міста окремих особистостей, колективів та закладів, які своєю творчістю і діяльністю сприяють розвитку культури та мистецтв Дніпропетровська.
Організатори конкурсу управління культури та мистецтв Дніпропетровської міської ради.
Завдання міського конкурсу є щорічне підведення підсумків роботи за окремими номінаціями у галузі культури до галузевого свята — Всеукраїнського дня працівників культури і аматорів народного мистецтва.

Дніпропетровський національний історичний музей ім. Д.І. Яворницького взяв участь у п’ятьох номінаціях:

  • Краща виставка року (виставка-загадка «Цей зникаючий світ речей»),
  • Кращий культурно-просвітницький захід (нічна екскурсія-вистава «Однажды мы будем солдатами»),
  • Кращий мистецький проект (3-й Всеукраїнський музейний фестиваль “Музеї України у всесвітньому культурному просторі”),
  • Краще видання (путівник для батьків та дітей “Ми мандруємо музеєм”),
  • Меценат культури (приватні підприємці Піркл Дмитро та Лук’янов Ігор).

Історичний музей переміг в номінаціях — Кращий мистецький проект: 3-й Всеукраїнський музейний фестиваль “Музеї України у всесвітньому культурному просторі” та Меценат культури.
Фестиваль був підтриманий грандом Благодійного фонду “Розвиток України”. В межах фестивалю відбулися три конкурси: “Мистецтво музейної експозиції”, “Музейні видання”, “Впровадження музейних програм, акцій, заходів”; круглі столи, майстер-клас художника-дизайнера. Участь у фестивалі взяли 106 музеїв, заповідників, фірм, музейних журналів (всього 300 осіб).
Пікрл Дмитро та Лук’янов Ігор – приватні підприємці, подарували історичному музею 186 цінних історичних пам’яток, серед яких золоті, срібні пам’ятні медалі, знаки та плакати, раритетні фотографії, листівки, карти та гравюри, букіністичні цінні книги та брошури. Завдяки цим благодійникам поповнились також фони Львівського історичного музею, Музею Івана Гончара у Києві, українського музею у Нью-Йорку, Чигиринського музейного заповідника.