Виставка “Україна – Бельгія: історія взаємовідносин наприкінці ХІХ – початку ХХ ст.”

23 березня у Брюсселі (Бельгія) у посольстві України до 20-річчя встановлення дипломатичних відносин між Україною та Бельгією була відкрита виставка “Україна – Бельгія: історія взаємовідносин наприкінці ХІХ – початку ХХ ст.”.

Лазебник.JPG Виставку було сформовано на базі Дніпропетровського національного історичного музею ім. Д.І. Яворницького за участю Донецького історичного музею, Луганського історичного музею, Музею космонавта Георгія Берегового (Єнакієво, Донецька область), Історико-художнього музею (м. Стаханов), Одеського історико-краєзнавчого музею, Музею Дніпропетровського трубопрокатного заводу. Історичні матеріали для роботи виставки також надали Валентин Старостін, провідний краєзнавець м. Дніпропетровська, а також меценат і колекціонер Дмитро Піркл.

виставка.JPG На виставці було представлено матеріали, що розповідають про наступні сторінки з історії краю: бельгійський капітал у розвитку гірничої промисловості Донецька і Придніпров’я, бельгійський капітал у розвитку металургії м. Катеринослава, бельгійські трамваї в українських містах, бельгійські підприємства хімічної індустрії тощо.

директор.JPG У відкритті виставки взяв участь Міністр закордонних справ України Костянтин Іванович Грищенко, який високо оцінив підібраний матеріал. З промовою виступила директор Дніпропетровського історичного музею, Капустіна Надія Іванівна. Автор виставки – завідуюча науково-експозиційним відділом “Історія України і краю ХІV – початку ХХ ст.” Валентина Іванівна Лазебнік. Розробка поліграфічної продукції – дизайнер Юрій Миколайович Малієнко.

Планується, що дана виставка працюватиме під час проведення урочистих заходів у посольстві, а також зміцнить відносини між Україною і Бельгією.