Андріївські вечорниці в стінах музею

Вже другий рік поспіль Дніпропетровський історичний музей працює із дитячими будинками міста. Наприкінці 2012 року музейники запросили дітей на Андріївські вечорниці.
З–поміж найбільших зимових свят чи не найвеселішим та найочікуванішим був день Андрія, 13 грудня, коли, за українським звичаєм, сільська молодь збиралася в одній хаті на так званих «великих» вечорницях, влаштовуючи там усілякі забави та гульбища. Народні звичаї та обряди мають дуже давнє походження, пов’язане з таємничими ритуалами любовної магії, які потім переродилися в усім відомі ворожіння. Цієї ночі кожен хотів дізнатися, яка доля його чекає цього року. Існувало багато парубочих ворожінь, але ще більше було, звичайно, дівочих ворожінь. Молодь цієї ночі спати не лягала, – адже це була своєрідна українська карнавальна ніч. Це була ота єдина ніч протягом року, коли дозволялися різні парубочі жарти та витівки. Коли якийсь суворий батько не пускав свою доньку на вечорниці, хлопці знімали його ворота і вішали на дерево або викидали на стріху. Могли і комору на дощечки розібрати.
В музеї, ясна річ, все буде набагато скромніше, але сумувати на наших вечорницях молодь не буде. 16 грудня народні майстри за допомогою майстер-класів спробують залучити молодь до народних ремесел: особливості роботи на ткацькому верстаті продемонструє Валерій Гарагуц; опанувати різьблення по дереву всім бажаючим допоможе Сергій Череднік. Крім того, дівочі ворожіння, веселі ігри, і, обов’язково, танці — школа історичного танцю “Відлуння” проведе майстер-класс та допоможе відтворити щиру невимушену атмосферу молодіжного гуляння.
Майстри нададуть змогу пізнати таємниці їхньої майстерності не тільки вихованцям дитячих будинків, а і всім відвідувачам музею. З самого ранку в музеї відбуватимуться майстер-класи з ткацтва і різьблення по дереву. Отже, запрошуємо до музею!