Ювілейний літературно-музичний захід «Брини струна душі моєї»

13 січня 2013 р. о 12.00 год. в Меморіальному будинку-музею академіка Д. І. Яворницького відбудеться ювілейний літературно-музичний захід «Брини струна душі моєї» на честь 110-ї річниці з дня народження видатного Дніпропетровського бандуриста, композитора, педагога Сидоренка Василя Тарасовича (1903 – 1974).

Бандуристы.jpg Завдяки подвижницькій діяльності Сидоренка В.Т. в нашому місті після війни була заснована велика капела бандуристів, спочатку в Палаці культури ім.. Ілліча, потім в Палаці культури ім. Леніна. Його учнями були відомі Дніпропетровські бандуристи: керівник Національної заслуженої капели бандуристів України, народний артист України М. Гвоздь, засл. працівник культури України В. Мерзленко. Останній продовжив справу вчителя і багато років плідно працював художнім керівником та диригентом самодіяльної народної капели бандуристів.

В. Сидоренко є автором близько 200 музичних творів.

Сидоренко_Василь_Тарасович.jpg В заході приймуть участь: Підгороднянський кобзарський центр під керівництвом Ганжа А.К., відома бандуристка Коваль Л.О., Центр народного мистецтва «Коло калинове» під керівництвом Бандур В.І., поет, педагог Дуб К.С., поет, письменник Цибенко М.І., фольклорний колектив «Червона калина», самодіяльні творчі колективи Дніпропетровської області, ветеранські організації м. Дніпропетровська, поети, письменники, дослідники і прихильники українських національних традицій.

В невимушеній атмосфері погостин у «козацького та кобзарського батька» Яворницького, що традиційно проходять в Меморіальному музеї, гості заходу дізнаються про життєвий та творчий шлях Сидоренка В. Т. на основі розповідей дослідників та спогадів його сучасників, побачать унікальні фото та відеоматеріали 1940-1960-х рр.., міні-виставку особистих речей, почують виступи поетів, письменників, самодіяльних творчих колективів Дніпропетровської області.

Захід організовано Меморіальним будинком-музеєм Д.І. Яворницького, поетесою Д. В. Калиновою, краєзнавцем-журналістом Ю.М. Денисенком.

Родзинкою заходу будуть сорочки-вишиванки всіх учасників та гостей.

Контакти:

Меморіальний будинок-музей академіка Д.І.Яворницького. Адреса:  пл. Шевченка, 5,

тел.: (0562) 47-27-61, e-mail: [email protected]

Денисенко Ю.М. тел.: (050) 451-77-44, e-mail: [email protected]