«І на оновленій землі»

14 березня 2013 р. о 14 годині в Меморіальному будинку-музеї академіка Д.І. Яворницького відбувся сумісний з Центром української культури «Коло калинове» при МДПЮ захід «І на оновленій землі». На цьому святі у вітальні «козацького куреня» Д. Яворницького зібралися діти – переможці міського конкурсу читців сучасної української поезії. І дійсно, «нетлінним скарбом століть» називають національну мову і літературу; скарбом, що передається від покоління до покоління, об’єднуючи минуле й сучасне. Основоположником української літератури вважають Т.Г. Шевченка. Саме в шевченківські дні проводиться міський конкурс на кращого виконавця сучасної української поезії, який став традиційним і об’єднує обдаровану юнь шкіл та позашкільних закладів міста.

Метою заходу є сприяння формуванню розвитку особистості та популяризація сучасної української поезії, зокрема поетів Придніпров’я. Учасники конкурсу: переможці районних турів – учні шкіл та позашкільних закладів міста за віковими категоріями: 8 – 12 років, 13 – 15 років, 16 – 18 років.

На заході в Меморіальному музеї Д. І. Яворницького звучали поезії у виконанні переможців конкурсу Ганни Старини з авторським віршем «Святе» (СШ № 117 АНД р-ну), Діани Козакевич (НВК № 41 «ШВР») з віршем «Криниця» Н. Лебідь, Юрія Друппа (КЗО «ДСЗСШ № 147 ім. В. Чорновола» ДМР) з віршем «Монолог Дмитра Яворницького» Л. Степовички, Дар’ї Фісун (ССЗШ № 9) з віршем «Жива вода» М. Адаменко. На святі відбулася презентація книги поета, журналіста Дори Калинової «Откровення душі моєї».

В рамках заходу відбулося нагородження переможців конкурсу читців грамотами управління освіти та науки Дніпропетровської міської ради.

[pe2-gallery]
P3144222.JPGP3144242.JPGP3144249.JPGP3144250.JPGP3144255.JPGP3144258.JPGP3144267.JPGP3144273.JPG[/pe2-gallery]