Обсяг заходів, присвячених ювілею Шевченка

У відповідь на запит Міністерства культури України № 41/10/61-14 від 20.01.2014 щодо відзначення 200-річного ювілею Т.Шевченка повідомляємо, що в Дніпропетровському національному історичному музеї і музеях Дніпропетровської області заплановано великий обсяг заходів, присвячених ювілею Шевченка:

1. Підготувати музейний каталог “Шевченкіана професора А.К. Фоменка у збірці ДНІМ” – 2014-2015 рр.
  2. Доповнити експозицію Історичного музею міні-виставкою “Шевченко і наш край” (зала № 3 “Наш край в ХІХ ст.”) — березень 2014 р.
  3. Підготувати до видання буклет “Тарас Шевченко на Придніпров’ї ” – березень 2014 р.
  4. Підготувати ювілейну виставку до 200-річчя від дня народження Т.Г. Шевченка “Музейна шевченкіана” – Музей “Літературне Придніпров’я ” – березень 2014 р.
  5. Підготувати та провести ювілейну літературну акцію  “Т.Г. Шевченко та Придніпров’я ” – Музей “Літературне Придніпров’я ” – березень 2014 р.
  6. Підготувати та провести мультимедійну лекцію “Шевченко-художник” – Меморіальний будинок-музей Д.Яворницького – протягом березня-травня 2014 р. (по середам для шкіл міста по районах).
  7. Підготувати та провести виїзні уроки “Шевченкіана в житті та творчості Д. Яворницького” – Меморіальний будинок-музей Д.Яворницького – протягом  2014 рр. (на замовлення)
  8. Підготувати ювілейну виставку “Кобзарство і наш край” на базі колекції ДНІМ та приватних колекціонерів – Меморіальний будинок-музей Д.Яворницького – лютий-квітень 2014 р.
  9. Підготувати та провести музейний захід “Шевченкіана в творчості Д.І. Яворницького” – Меморіальний будинок-музей Д.Яворницького – березень 2014 р.
  10. Підготувати до видання книгу “Шевченківські лауреати — наші земляки” (46 чол.) – 200 сторінок з 150 кольоровими ілюстр. (автори — Бекетова В.М., Мартинова С.М., Чирич Л.М., за редакцією Н.І.Капустіної)  – 1000 екз. Для розповсюдження по бібліотеках, музеях області.
  11. У 24 комунальних та 106 громадських музеях протягом березня-травня 2014 р. відбудуться виставки, присвячені творчості Т.Шевченка, вечори, екскурсії, вікторини.
  12. Розмістити інформацію про музейні заходи до ювілею Т. Шевченка з ювілейним логотипом на сайті ДНІМ –  січень-травень 2014 р.

Директор музею                                                Капустіна Н.І.