Захід “Шевченківські погостини”

13 березня 2014 р. в стінах будинку-музею Д.І. Яворницького відбувся захід до 200-річчя Т.Г. Шевченка. О 15-тій годині у вітальні будинку зібралися відомі у Дніпропетровську науковці, краєзнавці, представники сфери культури, які так чи інакше пов’язали свою діяльність із шевченковим словом. Гостями заходу були студенти історичного факультету Дніпропетровського національного університету ім. О. Гончара, а також студенти Національного гірничого університету. Під час шевченківських погостин в будинку Д.І. Яворницького гості заходу мали можливість передивитися фрагмент телефільму зі святкування 180-річчя від дня народження Т.Г. Шевченка, яке відбувалося в «оселі козацького батька» в 1994-му році, а також прослухати мультимедійну лекцію про життя і творчість Т.Г. Шевченка.
Зі словом про значення і актуальність шевченкових поезій виступив професор А.М. Поповський. Завітав до оселі Д.І. Яворницького і сучасний кобзар з Нікополя, голова Нікопольської «Просвіти» імені Т.Г. Шевченко, Борис Федосович Бабенко, який виконав пісні на вірші Т. Шевченка, а також декілька сучасних пісень на слова Лесі Степовички. Виступила перед аудиторією з новими віршами і сама відома письменниця і поетеса Леся Несторівна, згадавши добрим словом Великого Кобзаря. Краєзнавець, заслужений журналіст України М.П. Чабан розповів про родичів-нащадків Т.Г. Шевченка. Значна кількість представників по лінії сестри Тараса Григоровича, Катерини, протягом ХХ століття проживала в нашому краї, а один з внучатих племінників, Дмитро Филимонович Красицький, навіть деякий час був директором Дніпропетровського історичного музею. Нові дані Микола Петрович Чабан проілюстрував рідкісними фотографіями, які йому вдалося знайти. Під час погостин брала слово завідуюча Центром розвитку української мови імені О. Гончара І.К. Цуп’як, яка тепло згадала постійні творчі зв’язки історичного музею з Національним гірничим університетом і про організацію шевченківських заходів для молоді в університеті. Після неї прочитав фрагмент шевченкового вірша «І мертвим, і живим, і ненарожденним…» студент НГУ Сергій Голобородько, який є переможцем конкурсу читців поезій Т.Г. Шевченка в 2014 році. Власним педагогічним досвідом із гостями заходу поділилася історик П.І. Попова, вчитель СШ №67, яка розповіла про власний досвід роботи зі школярами у напряму дослідження постаті Великого Кобзаря. Після цього присутні мали можливість висловитися відносно актуальності поезій Т.Г. Шевченка, їхньої ролі в суспільному житті України. Наприкінці заходу гості мали можливість передивитися виставку «Кобзар: феномен української культури» у виставковій залі будинку-музею Д.І. Яворницького.

БУДИНОК-МУЗЕЙ Д.І. ЯВОРНИЦЬКОГО ПРАЦЮЄ:
ВІВТОРОК, СЕРЕДА, СУБОТА, НЕДІЛЯ З 10 ДО 16 ГОДИНИ.
ПРАЦЮЄ ВИСТАВКА «КОБЗАР: феномен української культури».
АДРЕСА: ПЛОЩА ШЕВЧЕНКА, 5 (НАВПРОТИ ВХОДУ В ПАРК ІМ. Т. ШЕВЧЕНКА)
ТЕЛ. 47-27-61, 47-27-33

[pe2-gallery]
IMG_7272.jpgА.М. ПоповськийIMG_7317.jpgIMG_7330.jpgМ.П. ЧабанЛеся СтеповичкаІ.К. Цуп'якП.І. Попова[/pe2-gallery]