Яку Україну шукали українці?

13 травня 2014 року в Меморіальному будинку-музеї Д.І. Яворницького було проведено відкритий захід Державного вищого навчального закладу «Дніпропетровський транспортно-економічний коледж» на тему «Яку Україну шукали українці» з історії української суспільно-політичної думки  ІІ пол..  ХІХ-ХХ ст. Захід проводився на засідання історико-соціологічного клубу коледжу «Прометей». Учасники –  студенти юридичного відділення спеціальності «Правознавство» та керівник проекту -викладач – методистист Воробйова Л.М.

В програмі круглого столу були виступи завідуючої Меморіального будинку-музею Д. ЯворницькогоТимошенко Я.П., керівника проекту Воробйової Л.М. та студентів: Луценка Анатолія з темою «Шевченко та декабристи», Міщенко Аліни та Лященко Світлани з темою «Соціально-етичні погляди Лесі Українки», Стогній Ксенії та Строменко Єлізавети з темою «Соціальні погляди М. Драгоманова  та його  громадсько-політична діяльність», Магала Олександра з темою «Великий каменяр-будівник України – І.Франко», Румейко Валерії з темою «Державно-політичні ідеї Д. Донцова», Кириленко Андрія з темою «Українська ідея С.Бендери». Виступи викликали жвавий інтерес, відбулася дискусія на тему: «Яку Україну шукають українці?», перегляд студентських презентацій  по обраній тематиці, визначення кращих.

«Шевченко та декабристи». Проблему досліджував Луценко Анатолій.

«Українська ідея С.Бендери». Доповідав Кириленко Андрій.

«Соціально-етичні погляди Лесі Українки». Захопили аудиторію Міщенко Аліна та Лященко Світлана.