План заходів музею на учнівські канікули

План заходів

Дніпропетровського національного історичного музею імені Д.І. Яворницького

на учнівські канікули у червні-серпні 2014 р.

1. Оглядові екскурсії по експозиції Історичного музею по темі: «Історія України і нашого краю з давніх часів до 1945 р.» (приміщення історичного музею, 1 год.  30 хв., для молодших школярів — 45 хв.).

До 70-річчя визволення України та Дніпропетровської області:

1. Тематичні екскурсії «Масовий героїзм радянських воїнів на плацдармі Військове-Вовніги» (приміщення діорами «Битва за Дніпро»).
  2. Виставка, створена громадською організацією «Пошук-Дніпро» – «Пам’ять війни» (продовження роботи), (приміщення діорами).

До 200-річчя з дня народження Т.Г. Шевченка:

1. Виставка «Шевченкіана А.К. Фоменка» (продовження роботи), (приміщення музею «Літературне Придніпров’я»).
  2. Виставка-конкурс «Любіть Шевченко – Любіть Україну!» (продовження роботи), (приміщення музею «Літературне Придніпров’я»).
  3. Виставка “Вінок пошани Кобзареві: увічнення пам’яті Т.Г. Шевченка на Катеринославщині–Дніпропетровщині» – продовження експонування в  Музеї самоврядування.
  4. Мультимедійна лекція для школярів та студентів «Тарас Шевченко – художник». Лекція проводиться протягом року в приміщенні Меморіального будинку-музею Яворницького та на виїзді у дитячих таборах (за замовленнями, платні).
  5. Інтерактивна екскурсія-квест по парку ім. Т.Шевченка (за замовленнями, плані), співробітники Меморіального будинку-музею Д.Яворницького.

Культурологічно-історичні виставки та заходи:

1. Виставка “Духовні центри ріднокраю” (фото) – відкриття 4 червня, о 15.00, працюватиме все літо — Меморіальний будинок-музей Д.Яворницького.
  2. Виставка «До 100-річчя з початку Першої світової війни» – продовження роботи, (приміщення історичного музею).
  3. Виставка художньої вишивки на діорамі — серпень.
  4. Виставка-ярмарок «Світ каменю» – 12-15.06. 2014 р. (приміщення діорами).
  5. Виставка-ярмарок «Фіалки» – 18-22.06.2014 (приміщення діорами).
  6. Виставка «У кожного своя доля, свій шлях широкий…» – (продов. роботи), (приміщення історичного музею).
  7. Виставка — до 110-річчя від дня народження К.Ф. Стародубова, видатного вченого-металурга — продовження роботи в Історичному музеї, в залі № 8 — до 20 липня.
  8. Виставка «Колекція О.Л. Красносельського з фондів ДНІМ» – (продовження роботи), (приміщення історичного музею) до 1 серпня.
  9. Виставка до Дня металургів, з історії заводу ім. Г.І.Петровського — 20 липня відкриття, протягом липня-серпня експонування, екскурсії — Історичний музей (внутрішній дворик).
  10. Робота експозиції «Проект Музейного центру О.П. Блаватської та її родини. Феномен родини Фадеєвих» – (продовж. роботи), (Музейний Центр О.П. Блаватської).
  11. Виставка «Сторінки історії літератури Придніпров’я» (музей «Літературне Придніпров‘я»), (постійно діюча).
  12. Екскурсії по експозиції «Історія місцевого самоврядування Дніпропетровської області» (Музей історії самоврядування Дніпропетровської області в Облраді), (постійно діюча).
  13. Виїзні заняття з експонатами по тематиці історії краю (“Чудовий букет”, “Бабусина скриня”, “Аз та буки…“, “Листи з фронту” та інші) в дитячих таборах (на замовлення, платні).