Арт-проект “Натюрморт – від класики до модерну”

За  ініціативою  управління  культури  та  мистецтв  Дніпропетровської міської  ради  в  нашому  місті  відбудеться  відкритий  арт-проект

«Натюрморт – від  класики  до  модерну» за  участю мистецьких шкіл, творчих спілок та студентства  під  гаслом: «Малюємо від 5 до 85 років».

Відкриття  низки  виставок, присвячених  найпопулярнішому  та улюбленому  жанру  образотворчого мистецтва –  натюрморту відбудеться 6 листопада 2014 року в місті Дніпропетровськ.

Місця проведення виставок:

• виставкова зала  Національної  спілки  художників  України, Набережна Леніна, 11, початок о 14.00,
  • музей  «Літературне  Придніпров’я», пр. К. Маркса, 64, початок о 15.00,
  • картинна галерея « Телега», вул Короленко,15, початок 15.30,
  • музей  Українського  живопису, Красна площа, 5-А, початок о 16.00,
  • виставкова  зала  Національної  спілки  архітекторів  України,  вул. К. Лібкнехта, 1, початок о 16.30,
  • Дніпропетровський  художній музей, вул.Шевченка, 21, початок о 17.00,
  • Дніпропетровський історичний  музей ім. Яворницького (Діорама), пр. К. Маркса, 16, початок о 18.00,
  • Палац студентів, парк Т.Г. Шевченка, початок о 18.00.

Учасниками  проекту є: Національна  спілка  художників  України (Дніпропетровська організація), Національна  спілка архітекторів  України (Дніпропетровська організація), Дніпропетровський театрально – художній коледж  (художнє відділення), Придніпровська  академія  будівництва та архітектури (факультет архітектури), Дніпропетровський  Національний університет ім. О.Гончара, кафедра «Образотворче мистецтво та дизайн», Київський  Національний  університет культури та мистецтв(Дніпропетровська філія), художні школи, школи мистецтв, студії, приватні творчі колективи, учні загальноосвітніх шкіл міста.

До проекту запрошені: професійні художники, вихованці  художніх шкіл, студій, студентська молодь, учні різних шкіл, приватні особи, працюючі в галузі образотворчого  мистецтва – фотохудожники, фахівці  різних  напрямків та творчих спрямувань.

Мета проекту: організувати та провести  відкритий  масовий мистецький захід з метою об’єднання творчих колективів, спілок, вільних художників різних вікових категорій – від 5 до 85 років, небайдужих до найпопулярнішого жанру образотворчого мистецтва – натюрморту; пробудження зацікавленості до краси оточуючого середовища, світу речей, процесу творіння; знайомства мешканців нашого міста з його  творчим  потенціалом  та  прагнення  збагатити громадську спільноту новими  естетичними  враженнями, зробити  ще один крок  до його величності – Мистецтва.

Наповнення проекту: в різних  виставкових залах  будуть  презентовані творчі роботи  учасників проекту, згруповані  за  різними віковими ознаками у вигляді  колекцій  для  максимально  зручного  глядацького ознайомлення.

Перспектива та очікуваний результат: на всіх  вищезазначених майданчиках  інтегрувати  результат  творчого процесу, створити загальну атмосферу  взаємодії  та взаємопроникнення  різних  творчих напрямків у розкритті тематичної спрямованості проекту,показати глядацькій аудиторії всю палітру технічних, художніх, візуальних  можливостей сучасних та класичних технологій, створити прецедент масового спостереження за творчим процесом, результатом роботи якого є проведення  різноманітних  виставок, експозицій, презентацій.

Враховуючи  масовість та  унікальність творчої  акції, міський  проект «Натюрморт – від класики до модерну»  планується як урочиста святкова подія,що створить позитивний  резонанс  у  суспільстві, буде активно висвітлюватись у масмедійному  просторі у вигляді репортажів, шоу-програм про творче життя нашого міста. Як резонансна подія, проект стане унікальною подорожжю  від музею до музею, « туристичною  стежкою» для  чисельних гостей, зацікавлених культурним  життям  нашого міста.