«День відкритих дверей» у Музеї самоврядування

До Дня місцевого самоврядування

Дніпропетровський національний історичний музей імені Д.І. Яворницького запрошує відвідати свою філію:

«День відкритих дверей»

у Музеї історії місцевого самоврядування Дніпропетровської області

5 грудня 2014 р.

з 10:00 до 17:00.

Музей розташований у будівлі Дніпропетровської обласної ради, проспект Кірова, 2; кімн. 221. Тел.: (056) 744-13-46.

Відвідування безкоштовне. При собі необхідно мати документ, що підтверджує особу.

Під час екскурсії відвідувачі відкриють для себе історію органів місцевого самоврядування в нашому краї з IX століття до сучасності; познайомляться з унікальними експонатами музею:

• найстаріша цегла на Придніпров’ї – плінфа ХІ-ХІІІ століть, з розкопок Ігренського міста слов’ян-русичів, де існувало віче – найдавніший орган самоврядування;
  • автографи останнього кошового отамана Запорозької Січі Петра Калнишевського та останнього гетьмана України Кирила Розумовського;
  • автографи та фотографії Михайла Родзянка – голови Катеринославського земства та останнього голови Державної Думи Російської імперії;
  • інтер’єрний комплекс «Кабінет земського діяча» з унікальними предметами кінця XIX – початку XX століття;
  • імпровізований стіл учителя земської школи кінця XIX – початку XX століття;
  • екземпляри рішень місцевих Рад та документи депутатів 1920–1980-х років;
  • письмове настільне приладдя депутата 1950-х років;
  • одяг жінки-депутата 1970–1980-х років;
  • повна колекція значків депутатів місцевих Рад 1970-х років;
  • інтер’єрний комплекс «Кабінет голови сільської ради» 1960–1980-х років;
  • диван з особистої приймальні Леоніда Брежнєва кінця 1940-х років.

Музей історії місцевого самоврядування Дніпропетровської області – відділ Дніпропетровського національного історичного музею імені Д.І. Яворницького. Один із наймолодших музеїв регіону та єдиний музей подібного типу в Україні. Відкритий 3 грудня 2008 р. Розташований у будівлі Дніпропетровської обласної ради. Експозиція музею розповідає про послідовний розвиток органів місцевого самоврядування на території Дніпропетровщини та охоплює понад тисячу років, з IX століття до сьогодення.