Презентація видання “Літопис Катеринославської вченої архівної комісії” (вип. 2)

Дніпропетровський національний історичний музей ім. Д.І. Яворницького та видавництво “Герда” раді запросити Вас на презентацію нового видання “Літопису Катеринославської вченої архівної комісії” (вип.2), яка відбудеться в приміщенні історичного музею (зала №2) 23 квітня 2015 р. о 15.00.

Читачі чекали виходу цієї книги більше 110 років. Від першоджерела 1905 р. дане видання відрізняється наявністю другої частини, яку наші попередники анонсували, але не опублікували. Її основу складає вперше перекладена на російську мову наукова монографія відомого польського історика Маріана Дубецького “Кодак. Прикордонна фортеця і її околиці” (пер. Є. Бугайов) з коментарями колективу авторів, під редакцією кандидата історичний наук В. Грибовського. Вступну статтю підготував професор Варшавського університету Мирослав Нагельський.
Відтворення репринтним способом 2 випуски ЛЕУАК, передує грунтовна стаття В. Грибовського про умови формування видання більше 100 років тому. Вперше публікуються факти про авторів “Літопису”: В. Пічета, Г. Бєлінського, А. Богумиле, М. Дубецького, Д. Яворницького, А. Синявського.
На презентації у Вас буде можливість дізнатися про всі особливості даного видання безпосередньо від авторів-укладачів і редакторів-перекладачів.