Дитячий конкурс “Дмитро Яворницький – видатна людина нашого краю та країни”

ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ІСТОРИЧНИЙ МУЗЕЙ ІМ. Д.І. ЯВОРНИЦЬКОГО
МЕМОРІАЛЬНИЙ БУДИНОК-МУЗЕЙ Д.І. ЯВОРНИЦЬКОГО
ДИТЯЧИЙ КОНКУРС ЛІТЕРАТУРНИХ ТВОРІВ ТА КОМП’ЮТЕРНИХ ПРЕЗЕНТАЦІЙ:

«ДМИТРО ЯВОРНИЦЬКИЙ – ВИДАТНА ЛЮДИНА НАШОГО КРАЮ ТА КРАЇНИ»

Конкурс оголошено до 160-річного ювілею Д.І. Яворницького з метою популяризації спадщини видатного вченого нашого краю та країни, подвижницьке життя якого є прикладом видатного служіння Батьківщині, невичерпним джерелом виховання підростаючої покоління, а також за для активізації виявлення нових творчих обдарувань, всебічної підтримки літературно обдарованої молоді, в тому числі створення умов для поширення результатів творчості, поглиблення здорової творчої конкуренції, можливість створення кола спілкування для людей, що присвячують літературній діяльності.

ЗАВДАННЯ КОНКУРСУ:

• через знайомство з життєвим та творчим шляхом подвижника української науки й культури, одного з видатних людей нашого краю Д.І. Яворницького пропагування патріотичного виховання;
  • сприяння розвитку творчого потенціалу молоді;
  • привернення уваги установ, зацікавлених сторін до актуальних питань патріотичного, духовного виховання, збереження історичних пам’яток;
  • формування шанобливого ставлення до національних цінностей рідного краю, родини, народу, поширення краєзнавчих знань, розвитку духовності, національної свідомості; виховання естетичних смаків, співчуття, небайдужості, духовного зв’язку з Батьківщиною;
  • виховання у дітей почуття патріотизму, гордості за рідний край з його славною козацькою героїкою;
  • відродження, розвиток та збереження національної культури, заохочення юних дарувань до оволодіння майстерністю та професійними навичками.

ТЕРМІН ТА МІСЦЕ ПРОВЕДЕННЯ:
Оргкомітет конкурсу приймає художні твори в рукописному/друкованому вигляді, комп’ютерні презентації на флеш-носіях/дисках за адресою: м. Дніпропетровськ, пл. Шевченка, 5, Меморіальний будинок-музей Д.І. Яворницького; комп’ютерні презентації та художні твори в електронному вигляді на e-mail : [email protected], адміністраторам соціальних мереж: vk.com/budynok, facebook.com/budynok.
Реєстрація триває з 1 вересня до 20 жовтня 2015 р. Всі тексти, які надійшли до оргкомітету конкурсу, передаються на розгляд Журі, що здійснює свою роботу до 3 листопада 2015 р.
На ювілейному заході до 160-річчя Д.І. Яворницького відбудеться презентація творів авторів, які взяли участь у конкурсі, оголошення переможців та їх нагородження.
Про підсумки конкурсу буде повідомлено у газеті «Джерело», на сайті Дніпропетровського національного історичного музею та сторінках музею у соціальних мережах.

ОРГАНІЗАТОРИ КОНКУРСУ:
Дніпропетровський національний історичний музей ім. Д.І Яворницького та Меморіальний будинок-музей Д.І Яворницького.

ОРГКОМІТЕТ КОНКУРСУ:
Члени оргкомітету:

• Чекурда Д.А. – науковий співробітник Меморіального будинку-музею Д.І. Яворницького.
  • Завалова І.С. – старший науковий співробітник Меморіального будинку-музею Д.І. Яворницького.

Обов’язки оргкомітету:

• розробляє календарний план заходів щодо підготовки, проведення конкурсу та забезпечує його виконання;
  • приймає від авторів тексти для участі в конкурсі;
  • організовує нагородження переможців;
  • розробляє та затверджує кошторис конкурсу;
  • здійснює іншу роботу, необхідну для успішного проведення конкурсу;

ЧЛЕНИ ЖУРІ:

• Тимошенко Я.П. – завідуюча Меморіальним будинком-музеєм Д.І. Яворницького;
  • Поповський А.М. – професор Дніпропетровського юридичного університету;
  • Степовичка Л.Н. – українська поетеса, перекладачка, прозаїк. Член Національної спілки письменників України, Заслужений працівник культури України;
  • Епік М.М. – головний методист з питань викладання історії та суспільних наук Науково-методичного центру управління освіти і науки Дніпропетровської міської ради.

УЧАСНИКИ КОНКУРСУ:
До участі в конкурсі допускаються учні віком до 17 років, які у термін, визначений даним Положенням, подали до жюрі власні твори.

УМОВИ КОНКУРСУ:
В конкурсі приймають участь лише твори означеної теми.
Конкурс «Дмитро Яворницький – видатна людина нашого краю та країни» проводиться у 3-х номінаціях з визначенням трьох призових місць у кожній: поезія; проза; комп’ютерна презентація.
Тексти художніх творів повинні бути рукописні (розбірливо) або віддруковані на комп’ютері, презентації подаються в електронному вигляді.
До творів додається заявка за формою:
Прізвище, ім’я, по батькові; дата народження; навчальний заклад, клас; назва твору; номінація; місце навчання; адреса; контактний телефон; e-mail.
Матеріали, надіслані або передані до музею, не рецензуються і не повертаються.
Подання роботи до конкурсу є згодою учасника на друк та розповсюдження твору.

ОЦІНЮВАННЯ:
Оцінювання буде проводитися за 2 віковими групами:
1 група – до 12 років,
2 група – від 12 до 17 років;
Критерії оцінювання:
Твори, представлені до літературного конкурсу оцінюватимуться за такими критеріями:

• повнота розкриття теми;
  • оригінальність твору;
  • рівень художньої майстерності;
  • рівень авторського самовираження.

НАГОРОДЖЕННЯ:
Винагороди для переможців літературного конкурсу «Дмитро Яворницький-видатна людина нашого краю та країни»:

• Дипломи 1, 2, 3 ступенів переможців у кожній номінації відповідної вікової групи.
  • Призи переможцям: видання Дніпропетровського національного історичного музею.

ФІНАНСУВАННЯ:
Фінансування конкурсу здійснюють організатори, спонсори та інші зацікавлені установи, організації.

КОНТАКТИ:
З усіх питань, щодо організації конкурсу «Дмитро Яворницький – видатна людина нашого краю та країни» звертатись за адресою м. Дніпропетровськ, площа Шевченка, 5 або за т/ф 47-27-61; 47-27-33 та на сайт: www.museum.dp.ua та електронну адресу: [email protected]