До музейного зібрання надійшли нові предмети декоративно-прикладного мистецтва

Основне призначення музею – зберегти і примножити скарбницю Д.І. Яворницького.

Продовжуємо знайомство музейної публіки з новими творами декоративно-прикладного мистецтва, які надійшли в музейне зібрання із закупівлі 2015 років через антикварний салон-магазин «Гранат».

Колекцію українського фарфору поповнили вироби знаменитого Городницького заводу.

Це неповний камерний мальовничий кавовий сервіз (кавник, цукорниця, сливочник і дві чашечки), випущений заводом в 1920-х роках. Городниця, Волинської губернії – один з найстаріших керамічних центрів в Україні. Засноване підприємство в 1799р., а вже в 1807 р. воно розпочало випускати продукцію.

Асортимент підприємства був досить широким. Вироби відрізнялися гарною якістю і витонченим декором.

Даний сервіз виконаний в стилі арт-деко (його ще називають етностилем) з китайськими мотивами. У розписі використовували спеціальні глазурі з перламутровими та металевими відливами. Таку продукцію називали «азіатською». Сьогодні – це колекційні твори.

Також до музейного зібрання надійшли…

Сухарниця. Модерн. Метал, сріблення. Варшава. Російська імперія. 1900-ті рр.

Підсвічник. Латунь, лиття. Європа. Початок ХХ ст.

Бульотка. Метал. Англія. Кінець ХІХ – початок ХХ ст.

Годинник дорожній. Франція. 1840-1860-і рр.

Ножі для фруктів на підставці. Модерн. Європа. 1900-і рр.