Реставрація іконостасу-триптиху з зображенням апостолів Петра і Павла

Фахівці реставраційної майстерні музею щорічно повертають до життя близько ста музейних предметів.

triptih

Похідний іконостас-триптих з зображенням у центральній частині апостолів Петра і Павла був споруджений у 1839 р. полковником Павлом Гогіновим, командиром Олонецького полку для проведення церковних служб під час військових походів Похідна (полкова) церква на честь Свв. Апостолів Петра і Павла існувала з 1801 р. Ця церква супроводжувала полк у походах під час Вітчизняної війни 1812 р.; штурму Варшави (1831); оборони Севастополя (1854-1855). У 1880 р. була споруджена кам’яна церква у м. Ломжа, де знаходився полк. У 1905 р. церква була розширена завдяки прибудові вівтаря. Дзвіниця розташована при вході над притвором церкви. У 1892 р. до церкви були перенесені останки командира Олонецького полку Олександра Миколайовича Тухачевського, який загинув під час штурму Варшави 25 серпня 1831 р. У церкві знаходилося декілька ікон, споруджених чинами полку і присвячених різним подіям з життя російських імператорів.

Триптих складається з дерев’яного кіоту, вкритого шпоном, різьблених золочених прикрас і рамок, зображень святих і різних сюжетів з життя Св. Миколая і Двундесятих свят, написаних на металевих пластинах. Живописна частина триптиху на момент реставрації була у доброму стані. Більш за все був пошкоджений кіот. Після реставрації, проведеній Передерієм Сергієм Петровичем, реставратором ДНІМ, триптих може займати гідне місце як на виставці, так і в експозиції.