Ювіляри музею 2016 р.

Дніпропетровський національний  історичний музей постійно досліджує свою історію, реконструюючи етапи минулого музейного справи Дніпропетровської області. Початок виникнення музеїв  у нашому краї сягає середини ХІХ ст. У перспективі ми хочемо створити «Музейну енциклопедію» нашого регіону, який має сталі традиції музейного будівництва, різноманітну музейну мережу, цікавих особистостей – діячів музейної справи, починаючи від А.Я.Фабра, Я.Д.Грахова, О.М.Поля, Д.І.Яворницького, А.Ф.Ватченко та багатьох інших. У 2016 р. виповнюються ювілеї від дня народження працівників нашого музею минулих років – В.С.Соляника (120-річчя), В.О.Бодянського (100-річчя), М.А.Сологуба (80-річчя). За матеріалами науково-діловодного архіву та літератури вдалося відтворити їх біографії, діяльність на музейній ниві, через яку висвітлюються певні періоди музейної історії.