Літературно-мистецька акція «Валер’ян Підмогильний у кривих дзеркалах доби…»

Він ішов весь час тільки по затіненій стороні вулиці
– так міг чіткіше і спокійніше бачити вулицю свого часу…

Ю. Лавриненко

12 лютого о 12.00 в музеї «Літературне Придніпров’я» відбулася традиційна літературно-мистецька акція до Дня пам’яті видатного нашого земляка, українського письменника і перекладача В. Підмогильного (1901-1937).

До участі в акції запрошуються учні старшого віку гімназії №130 та всі шанувальники творчості генерації Українського Відродження 1920-30-х років.

У програмі:

• Зустріч з учасниками акції біля меморіальної дошки В. Підмогильному на будинку Літературного музею (колишньої української школи ім. І. Франка). Початок подорожі сторінками творів письменника, знайомство з міськими топосами у ранніх його оповіданнях та повісті «Третя революція» (Проспект, трамвай, готель «Асторія» тощо).
  • Перегляд фрагменту зі стрічки відомого кіномитця Дзиги Вертова «Одинадцятий» (1928).
  • Експрес-читання уривків з творів В. Підмогильного (учні гімназії № 130).
  • Інтерактивна лекція «Валер’ян Підмогильний у кривих дзеркалах доби…» (І. В. Мазуренко) за участю кандитата філологічних наук, журналіста, поета К. С. Дуба.
  • М. Дремлюга. Лірична пісня. Фортепіано. Виконує учениця 10 класу гімназії № 130 І. Бабицька.

Авторка проекту:
Ірина Мазуренко, ст. н. с. музею “Літературне Придніпров’я”.