Містичне дзеркало у фондах музею

15 квітня фонди історичного музею поповнилися новим експонатом – дзеркалом початку хх ст. До наших фондів його передала Л.Я. Герасименко, мешканка Новомосковська.

Дзеркало має свою історію і знаходиться в родині з 1917 року. Перший його “володар” – Володимир Іларіонович Гусєв, 1892 року народження.

Він народився в селище Боково-Платово (Антрацитівський район Луганської області). Воно йому дісталося під час революційний подій 1917 року.

Селище назвали на честь поміщика Бокова, про якого майже нічого не відомо. Та Матвій Іванович Платов, родом з Черкаська, військовий (був у всіх військових походах під командування О.В. Суворова).

Дзеркало дісталося під час погрому маєтку поміщика: можливо Мірошниченка. З 1917 по 2019 роки дзеркало передавалося у спадок.

Дзеркало буде відреставроване.

Адміністрація ДНІМ вдячна Людмилі за такий чудовий і таємничий подарунок.