Від пічних кахлей до тригранної печатки: фонди музею поповнилися новими предметами

9 жовтня до стін музею завітав місцевий мешканець – Віталій Барков. Прийшов він не один, а з подарунками.

Пічні кахлі з багатим і яскравим полив’яним орнаментом (їх ми вам покажемо наступного разу) і ряд дрібних виробів з металу, в тому числі і тригранні печатки, були ним знайдені в місці впадіння Кільчені в Самару. Так-так, ви не помилилися, приблизно там, звідки починався Катеринослав ще тоді, коли він був Кільченським. Після атрибуції і наукового вивчення ці речі значно доповнять наші знання про життя городян в XVIII ст., а можливо і про торговельні зв’язки (кахлі явно імпортні), військову справу і… чи мало про що ще.

Частину подарованих речей ви можете вже зараз бачити на фото, про частину будуть інші дописи. А загалом найближчим часом ми підготуємо виставку, щоб всі, хто цікавиться історією, могли скласти свою думку про подарунок.

Сам Віталій говорить, що хотів би, щоб всі, хто знаходить подібні речі, приносили їх до музею.

Автори: співробітники відділу археології ДНІМ.

етами