“Український Гелловін” у стінах музею

8-9 листопада пройшов у стінах музею під знаком “Українського Гелловіну”. День Гелловіну прийшов на наші землі із заходу, а його святкування в нас набуває все більшого розмаху. Однак Дніпропетровський національний історичний музей шанує та відроджує власні – українські традиції!

Здавна на українських землях з завершенням збору урожаю, справляли поминки за померлими предками. 8 листопада – Дмитрів день називали Дідовою суботою, попередня ж ніч вважалась часом відьомських шабашів та всілякої нечисті. У цей день палили багаття, аби відлякувати нечисту силу, що разом з померлими могла проникнути з потойбіччя, а бешкетники із гарбузів робили опудала, щоб лякати ними дітей. Співпадіння? Не думаємо.

Під час інтерактивної вечірньої екскурсії «Український Гелловін» ми зазирнули за межі світів та людської уяви, занурилися у містичні традиції, що впродовж тисячоліть побутували у нашому краї, дізналися про надприродних істот української міфології та методи захисту від них.

Хто навесні не встиг відвідати “Український Гелловін”, чекаємо навесні на “Вальпургієву ніч”!

P.S. Більше інформації про захід за ЛІНКОМ.