В пам’ять про Серафиму Дмитрівну Яворницьку

Некролог

10 травня 1943 року спинився рух серця Серафими Дмитрівни Яворницької, дружини незабутнього запорізького батька славетного академіка Дмитра Івановича Яворницького. Невблаганна смерть відібрала від нас людину, яка все своє життя присвятила клопотам про добробут українського вченого Дмитра Івановича.

Вона допомагала йому і в тяжкі часи махновщини, коли (Дмитра Івановича арештовували, і під час терору більшовиків, коли року 1933 його було позбавлено права праці директором історичного музею, якому він віддав пів віку і придбав тисячі експонатів про далеке минуле народів і свого краю.

У безповоріття понесла смерть свою жертву і разом припинила всяку можливість почути живе слово про відомого світові українського вченого Дмитра Івановича Яворницьного з вуст найближчої й найріднішої йому людини, вірного його супутника й співробітника, ніжного друга. Великий сум обгортає душі наші.

О. Девлад.

Похорон

12 травня, об 11 -й ранку, на квартирі померлої дружиш академіка Д.І. Яворницького – Серафими Дмитрівни відбулася панахида по небіжчиці, відслужена кліром Української Автокефальної • Церкви. На панахиді були присутній міський голова д-р технічних наук п. Соколовський, його замісник дипл. інженер п. Фабер, голова Місцевого Комітету Самодопомоги п. Смирний, представники редакції «Дніпропетровської Газети» та родичі

Джерело: “Дніпропетровська газета”, 1943, 14 травня