18 травня – Міжнародний день музеїв

18 травня музейні працівники всього світу відзначають своє професійне свято.

У травні 1977 р. генеральна конференція ICOM прийняла рішення про заснування спеціального свята. З 1978 р. цей день святкується щорічно більш ніж у 150 країнах світу. Починаючи з 1992 р., у кожного Міжнародного дня музеїв є своя тема. Так, наприклад, темою 1992 року була “Музеї та навколишнє середовище”.

Прийнято вважати, що через музеї суспільство висловлює своє ставлення до історико-культурної спадщини, і з цим важко не погодитися. З кожним роком в Україні зростає інтерес до музейної справи, з’являються все нові і нові незвичайні музейні проекти, збільшується кількість зацікавлених відвідувачів.

Сердечно зичимоусім музейникам творчої енергії, вдалих пошуків, цікавих знахідок, благополуччя і достатку, здоров’я, щастя й непохитної віри в світле майбутнє України.

Запрошую усіх о 15.00 відвідати музейний захід “Ніч музеїв”, на головній сторінці історичного музею у Фейсбуці.