Про козацькі пояси з колекції музею

В колекції історичного музею зберігається одяг часів запорозького козацтва. Сьогодні мова піде про пояси.

“Пояси робили з шалі або з турецького й перського шовку, широкі та довгі, не такі, як тепер парубки носять, які вони замотують на середині живота й зав’язують вузлом, а такі, як, наприклад, черниці роблять попам: завдовжки аршинів із десять чи й більше, а завширшки четверті на півтори чи й на дві; кінці їх золотили чи сріблили, а до самих країв прив’язували шовкові шнурочки”, – зі спогадів запорожця Івана Розсолоди (Д.І. Яворницький “Запоріжжя в залишках старовини і переказах народу”).

Над фільмом працювали: Л.О. Іваннікова і А.П. Копач, співробітники відділу науково-просвітницької роботи.