З циклу “Подих літа”: про мушлю з фондів музею

Незважаючи на досить прохолодний початок літа, більшість з нас вже неодноразово уявляло морське узбережжя. Музейна експозиція також нагадує нам про морську стихію. З цього дня ми розпочинаємо цикл постів під загальною назвою “Подих моря”.

В залі археології привертає на себе увагу морська мушля з темними плямами, що датована 9-10 століттями. Точне місце знахідки цього предмету невідоме.

Не дивина, що “гостя” з далеких морів в середньовіччі опинилась на дніпровських схилах. Адже в ті часи в нашому краї перетиналось багато торгівельних шляхів. Найвідомішим і найважливішим був торгівельний шлях по Дніпру “з варяг у греки”, яким тогочасні мандрівники перевозили товари з північних земель до Візантії.

Очевидно, що саме цим шляхом разом з іншими прикрасами до нас потрапила і представлена мушля.