В музей передали новий експонат, пов’язаний з Тарасом Шевченко

24 березня в музей принесли новий експонат – “Перший збірник творів Шевченка”. Просто на вулиці підійшов чоловік і сказав: “Візьміть в музей, бо згорить, буде прикро”.

Шевченко Т. Г. Повний збірник творів / Т. Г. Шевченко ; під. ред. Д. Дорощенка ; худож. Б. Смирнов. – Катеринослав : Видавництво Л.М. Ротенберга, 1914. – 701 с. : іл.

Січеславський просвітянський часопис “Дніпрові хвилі” (1910–1913) постійно друкує статті шевченківської тематики, в чому була велика заслуга його фактичного редактора видатного українського історика і міністра гетьманського уряду Дмитра Дорошенка. Завдяки йому понад сто років тому, 1914-го здійснено і капітальне ювілейне видання творів Шевченка (видавництво Леона Ротенберга). Для провінційного Катеринослава це стало великим здобутком.